Pupil w domu – obowiazki

Pupil w domu – obowiazki czego nie
Zdjęcie pobrane z http://alerabat.com/assets/media/uploads/naszezoo11.jpg

Nim spełnisz marzenie swej pociechy i zainwestujesz specjalnie dla niej w psa bądź kota, musisz pamiętać, że jest to niesamowity obowiązek. Dziecko musi być zawsze punktualne, aby pamiętać o regularnym wyprowadzaniu swego pupila na podwórko. Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym czy zabudowie szeregowej nie ma problemu z tym, aby wypuścić zwierzaka, żeby pobiegał. Co innego kiedy zamieszkujemy w tradycyjnym bloku w mieście.

Pupil w domu – obowiazki Nim spełnisz marzenie
Zdjęcie pobrane z http://static.pokazywarka.pl/i/2392962/311881.jpg%253F1382517257

Wtedy dzieciak ma dodatkowy obowiązek, bo przecież musi wyjść z psem z klatki schodowej i trochę pochodzić dookoła bloku. Nie dość że to fatyga to jeszcze trzeba ją powtarzać kilka razy na dobę, o różnych porach – i ranem, kiedy jeszcze jesteśmy zaspani i wieczorem, gdy już chcemy się położyć. Nie ma więc co ukrywać, ze futrzak jest po prostu sporym obowiązkiem. Pupila w domu musimy też wychowywać. To nie jest tak, że mamy zwierzaka i już. On musi uczyć się tak jak małe, dorastające dziecko co może a czego nie może. W związku z tym, istotne okazuje się przede wszystkim poświęcanie naszemu futrzakowi czasu.

Do tego dochodzą także porządne koszty, jakie są naliczane wraz z koniecznością wykupienia karmy pupilowi, środków czystości i preparatów do jego pielęgnacji, ubezpieczenia i leczenia, szczepionek i masy innych rzeczy mu niezbędnych. Pamiętajmy, że jest to normalna, żywa istota, która także wymaga troski.

Artykuł dzięki: